Usługi

Centrum Słowo to zespół specjalistów z różnych dziedzin: psychologów, psychoterapeutów, neurologopedy, dietetyka i seksuologa. Dzięki temu, że pracujemy w jednej przestrzeni, wspólnie wspierając się doświadczeniem, jesteśmy w stanie zapewnić Państwu kompleksową opiekę w zakresie zdrowia psychicznego, a także zadbać o balans w życiu codziennym.

Nie tylko pomagamy rozwiązywać problemy, ale wspieramy rozwój umiejętności, motywujemy i trenujemy.

Każdy z nas pełni w życiu wiele ról na różnych polach: w domu jako rodzic lub dziecko, w związku jako partner, małżonek, w pracy jako członek zespołu. Każda z tych ról jest inna i wymaga od nas różnych kompetencji, sposobu zaangażowania, prowadzenia relacji.

Jeśli napotykasz na różne trudności w życiu codziennym, jesteś zmęczony ciągłą walką ze sobą, nie wiesz jak zacząć zmianę, przyjdź porozmawiajmy! Wspólnie obejrzymy sytuację z wielu stron, wzmocnimy woje kompetencje, wskażemy mocne strony i opracujemy realny plan działania.

Czy to chwilowa niemoc, czy bardziej skomplikowany problem, omówimy sytuację i wspólnie podejmiemy kroki naprawcze.

Czego potrzebujesz? Sprawdź, co mamy do zaoferowania.

Wsparcie psychologiczne

Oferujemy pomoc doraźną w formie konsultacji lub interwencji w kryzysie, a także wsparcie w formie terapii od krótko- po długoterminową. Wszystko w zależności od potrzeb i obranych celów. W ich osiągnięciu pomoże nasz interdyscyplinarny zespół, na który składają się psychologowie i psychoterapeuci reprezentujący różne nurty: poznawczo-behawioralny (CBT, ACT, DBT), systemowy, integracyjny, psychodynamiczny oraz Analizę Transakcyjną.

Czytaj więcej

Konsultacja

Kiedy chcesz wiedzieć, jak widzi kłopoty dziecka psycholog dziecięcy; zdiagnozować problemy wymowy czy emisji głosu u neurologopedy; skorzystać z porady dietetyka; usłyszeć co w problemie intymnym doradzi konsultant seksuologiczny; sprawdzić, czy psycholog pomoże twojej rodzinie – skorzystaj z konsultacji.

Poznaj punkt widzenia specjalisty i porozmawiaj z kimś „z zewnątrz”, kto zna się na rzeczy. Dla wielu osób jest ważne, by pierwszy raz spotkać się z psychologiem lub dietetykiem i zobaczyć, jak to jest. Być może to spotkanie otworzy drzwi do zmian, jakich potrzebujesz? Nasz zespół od tego właśnie jest.

Terapia

Gdy rozwiązanie trudności wymaga dłuższej pracy, zwrócenia się ku doświadczeniom z przeszłości, zrozumienia ich oraz głębszej zmiany sposobu myślenia, zachowania czy emocji – najlepszy wybór to psychoterapia. Jej forma zależy od rozpoznania potrzeb. Terapia może odbywać się indywidualnie, w parze małżeńskiej, a nawet całą rodziną.

Konsultacja diagnostyczna

(Psycholog, psycholog dziecięcy, neurologopeda, konsultant seksuologiczny, dietetyk)
Spotkanie lub cykl spotkań służących odpowiedzi na pytania: Co się dzieje? Dlaczego? Co się z tym wiąże? Jakiego rodzaju wsparcia potrzebuję? Czy w ogóle jest się czym martwić? Zależnie od problemu, pomoże Ci na nie odpowiedzieć odpowiedni specjalista.

W Centrum Słowo każde działanie zaczynamy od rozpoznania sytuacji. Diagnoza może polegać na rozmowie, przeprowadzeniu testu, czy obserwacji, np. w środowisku szkolnym. Często samo rozpoznanie lub nazwanie problemu przynosi rozwiązanie. Zawsze wskazuje kierunek, w którym należy pójść.

Usługi psychologiczne

Rodzina i dziecko

Pomoc rodzicom, konsultacje wychowawcze, systemowa terapia rodzin oraz indywidualna pomoc dzieciom w każdym wieku (od 0 lat w górę) to serce naszej działalności. Człowiek zaczyna się w dzieciństwie. Tam, gdzie jest to możliwe, staramy się wzmocnić przede wszystkim opiekunów dziecka, łącznie z personelem żłobka, przedszkola czy szkoły. Tam, gdzie to konieczne, prowadzimy terapię dziecka, nastolatka, więzi w diadzie mama – małe dziecko. Diagnozujemy, nazywamy problemy po imieniu i stwarzamy skuteczny program działania. Nie boimy się spotkań w gronie całej rodziny, nawet solidnie skonfliktowanej.

Pary

Konsultacje i terapia dla osób w związkach, par narzeczeńskich, małżeństw. Praca nad lepszą komunikacją, poznaniem siebie nawzajem, dbaniem o jakość relacji, tak by zbudować dobrą więź, dobry dom i zwyczajne – niezwyczajne, wspólnie przeżywane szczęście. Nawet, gdy coś poszło nie tak, jak miało pójść – gdy przeszłość, cechy osobowości, nawyki, trudna sytuacja w życiu jest dużym ciężarem. Zapraszają psychoterapeuci i w konsultant seksuologiczny.

Dorośli i młodzież

Indywidualne wsparcie osób dorosłych w każdym wieku oraz młodzieży. Oferujemy psychoterapię w głównych nurtach psychoterapeutycznych: profesjonalnie, z zachowaniem dyskrecji i wrażliwością, a zarazem skutecznie. Pracujemy zarówno krótko- jak i długoterminowo nad pełnym wachlarzem trudności: od problemów lękowych i nerwicowych, poprzez depresję, samouszkodzenia, zaburzenia odżywiania itp. Wspieramy w niełatwych okresach życia, pomagamy przejść przez żałobę. Towarzyszymy w zmianie nawyków i schematów zachowania, pomagamy w podtrzymaniu motywacji i nauczeniu się nowych form działania. W tym dziale również konsultacje psychologiczne.

Inni specjaliści

Dietetyk

To jak się odżywiamy ma ogromny wpływ na nasz organizm. Powiedzenie „jesteś tym co jesz” nie jest bezpodstawne. Złe samopoczucie, bóle głowy, bóle brzucha, nerwowość, problemy z koncentracją oraz wiele innych dolegliwości - u ich podstaw może leżeć skład naszej diety. Dietetyk wspomaga ograniczanie wpływu chorób autoimmunologicznych, wspiera w procesie walki z niepłodnością, podczas cukrzycy i w innych sytuacjach wymagających właściwego postępowania żywieniowego. Doradza i motywuje w staraniach o prawidłową sylwetkę. Pomoże zachęcić do jedzenia nawet najbardziej opornego niejadka.

Logopeda

W przypadku trudności z wymową, rozwojem mowy i języka, zaburzeń mowy, głosu - na terapię logopedyczną zaprasza neurologopeda. W każdym wieku możemy mieć trudności z mówieniem, wynikające z wad wrodzonych, przebytych infekcji, czy nadwyrężania głosu związanego z pracą zawodową. Część pracy logopedy to zmniejszanie skutków nadwrażliwości w obrębie jamy ustnej poprzez masaże logopedyczne. Neurologopeda, jako specjalista od procesów wytwarzania mowy, zajmuje się również diagnostyką procesów związanych z całym funkcjonowaniem poznawczym: myśleniem, pamięcią, uwagą - i ćwiczeniem ich jak najlepszego działania.

Trener/Coach

Od lat zajmujemy się tworzeniem oryginalnych scenariuszy i przeprowadzaniem warsztatów, szkoleń oraz treningów umiejętności miękkich. W naszym zespole znajdziesz profesjonalnych, certyfikowanych trenerów pracujących z różnymi grupami wiekowymi. Jesteśmy skuteczni, a na naszych zajęciach nikt się nie nudzi. Jeśli potrzebujesz szkolenia z negocjacji lub warsztatów asertywności dla siebie i swoich pracowników – Centrum Słowo przygotowało dla Ciebie idealną ofertę. Organizujemy również prelekcje na żywo i online na dowolnie wybrany temat z zakresu psychoedukacji.