Superwizje dla dietetyków i psychodietetyków

Joanna Rumińska – nasza psychodietetyk proponuje zupełnie nową usługę – superwizje dla… dietetyków (i psychodietetyków również)!. Przeczytajcie Państwo czego spodziewać się po takich spotkaniach, a zainteresowanych zapraszamy zapisów.

Skąd pomysł na tego typu usługi?
Kiedyś sama (Joanna Rumińska) poszukiwałam mentora/mentorów. Nie mogłam nikogo takiego znaleźć. Spędziłam ogrom godzin na szkoleniach, konferencjach, z których wychodziłam z wiedzą, ale nie praktyką. Przedyskutowałam długie godziny z lekarzami i innymi specjalistami, aby poukładać swoją wiedzę. Grupy dietetyczne na portalach społecznościowych są często nastawione na jeden nurt i bardzo nieprzychylne innym. Kiedy zauważyłam trend, że na grupach specjalistów osoby boją się pisać pod swoim imieniem i nazwiskiem, a jedynie anonimowo – pomyślałam sobie, że to już nie jest żadne wsparcie… Kiedy sama zaczęłam pracować jako terapeuta pod okiem superwizora – wpadł mi do głowy pomysł, że to jest to, czego brakuje u nas dietetyków. Praca w superwizji o wiele bardziej ułatwia i przyspiesza proces.

Kim jest superwizor?
Superwizor pełni rolę mentora dla innych specjalistów. To osoba, która potrafi spojrzeć na proces dietetyczny czy psychodietetyczny z dystansu. W związku z tym może dostrzec aspekty, których nie widzi sam dietetyk lub psychodietetyk. Służy on wsparciem naukowym oraz własnym doświadczeniem. Superwizor nie ocenia, nie krytykuje – akceptuje i pomaga w poszukiwaniu nowych rozwiązań korzystnych dla pacjenta.

Jak się przygotować i jaka częstotliwość?
Częstotliwość spotkań zależy od Ciebie. Najlepiej przyjść z notatkami z wizyt oraz ze spisanymi pytaniami, to przyspiesza proces i powoduje, że czas jest maksymalnie wykorzystany – jedna superwizja trwa około 50 minut.

Superwizje są indywidualne.