Usługi

Centrum Słowo to zespół specjalistów z różnych dziedzin: psychologów, psychoterapeutów, neurologopedy, dietetyka i seksuologa. Dzięki temu, że pracujemy w jednej przestrzeni, wspólnie wspierając się doświadczeniem, jesteśmy w stanie zapewnić Państwu kompleksową opiekę w zakresie zdrowia psychicznego, a także zadbać o balans w życiu codziennym.

Nie tylko pomagamy rozwiązywać problemy, ale wspieramy rozwój umiejętności, motywujemy i trenujemy.

Każdy z nas pełni w życiu wiele ról na różnych polach: w domu jako rodzic lub dziecko, w związku jako partner, małżonek, w pracy jako członek zespołu. Każda z tych ról jest inna i wymaga od nas różnych kompetencji, sposobu zaangażowania, prowadzenia relacji.

Jeśli napotykasz na różne trudności w życiu codziennym, jesteś zmęczony ciągłą walką ze sobą, nie wiesz jak zacząć zmianę, przyjdź porozmawiajmy! Wspólnie obejrzymy sytuację z wielu stron, wzmocnimy woje kompetencje, wskażemy mocne strony i opracujemy realny plan działania.

Czy to chwilowa niemoc, czy bardziej skomplikowany problem, omówimy sytuację i wspólnie podejmiemy kroki naprawcze.

Czego potrzebujesz? Sprawdź, co mamy do zaoferowania.

Wsparcie psychologiczne

Oferujemy pomoc doraźną w formie konsultacji lub interwencji w kryzysie, a także wsparcie w formie terapii od krótko- po długoterminową. Wszystko w zależności od potrzeb i obranych celów. W ich osiągnięciu pomoże nasz interdyscyplinarny zespół, na który składają się psychologowie i psychoterapeuci reprezentujący różne nurty: poznawczo-behawioralny (CBT, ACT, DBT), systemowy, integracyjny, psychodynamiczny oraz Analizę Transakcyjną.

Czytaj więcej

Konsultacja

Kiedy chcesz wiedzieć, jak widzi kłopoty dziecka psycholog dziecięcy; zdiagnozować problemy wymowy czy emisji głosu u neurologopedy; skorzystać z porady dietetyka; usłyszeć co w problemie intymnym doradzi konsultant seksuologiczny; sprawdzić, czy psycholog pomoże twojej rodzinie – skorzystaj z konsultacji.

Poznaj punkt widzenia specjalisty i porozmawiaj z kimś „z zewnątrz”, kto zna się na rzeczy. Dla wielu osób jest ważne, by pierwszy raz spotkać się z psychologiem lub dietetykiem i zobaczyć, jak to jest. Być może to spotkanie otworzy drzwi do zmian, jakich potrzebujesz? Nasz zespół od tego właśnie jest.

Terapia

Gdy rozwiązanie trudności wymaga dłuższej pracy, zwrócenia się ku doświadczeniom z przeszłości, zrozumienia ich oraz głębszej zmiany sposobu myślenia, zachowania czy emocji – najlepszy wybór to psychoterapia. Jej forma zależy od rozpoznania potrzeb. Terapia może odbywać się indywidualnie, w parze małżeńskiej, a nawet całą rodziną.

Konsultacja diagnostyczna

(Psycholog, psycholog dziecięcy, neurologopeda, konsultant seksuologiczny, dietetyk)
Spotkanie lub cykl spotkań służących odpowiedzi na pytania: Co się dzieje? Dlaczego? Co się z tym wiąże? Jakiego rodzaju wsparcia potrzebuję? Czy w ogóle jest się czym martwić? Zależnie od problemu, pomoże Ci na nie odpowiedzieć odpowiedni specjalista.

W Centrum Słowo każde działanie zaczynamy od rozpoznania sytuacji. Diagnoza może polegać na rozmowie, przeprowadzeniu testu, czy obserwacji, np. w środowisku szkolnym. Często samo rozpoznanie lub nazwanie problemu przynosi rozwiązanie. Zawsze wskazuje kierunek, w którym należy pójść.

Diagnoza neuropsychologiczna

Diagnoza neuropsychologiczna to badanie, które prowadzone jest przez psychologa, celem określenia poznawczego funkcjonowania osoby badanej. Badane są takie procesy i funkcje jak pamięć, uwaga i jej koncentracja, funkcje wykonawcze czy myślenie.

Usługi psychologiczne

Rodzina i dziecko

Pomoc rodzicom, konsultacje wychowawcze, systemowa terapia rodzin oraz indywidualna pomoc dzieciom w każdym wieku (od 0 lat w górę) to serce naszej działalności. Człowiek zaczyna się w dzieciństwie. Tam, gdzie jest to możliwe, staramy się wzmocnić przede wszystkim opiekunów dziecka, łącznie z personelem żłobka, przedszkola czy szkoły. Tam, gdzie to konieczne, prowadzimy terapię dziecka, nastolatka, więzi w diadzie mama – małe dziecko. Diagnozujemy, nazywamy problemy po imieniu i stwarzamy skuteczny program działania. Nie boimy się spotkań w gronie całej rodziny, nawet solidnie skonfliktowanej.

Pary

Konsultacje i terapia dla osób w związkach, par narzeczeńskich, małżeństw. Praca nad lepszą komunikacją, poznaniem siebie nawzajem, dbaniem o jakość relacji, tak by zbudować dobrą więź, dobry dom i zwyczajne – niezwyczajne, wspólnie przeżywane szczęście. Nawet, gdy coś poszło nie tak, jak miało pójść – gdy przeszłość, cechy osobowości, nawyki, trudna sytuacja w życiu jest dużym ciężarem. Zapraszają psychoterapeuci i w konsultant seksuologiczny.

Dorośli i młodzież

Indywidualne wsparcie osób dorosłych w każdym wieku oraz młodzieży. Oferujemy psychoterapię w głównych nurtach psychoterapeutycznych: profesjonalnie, z zachowaniem dyskrecji i wrażliwością, a zarazem skutecznie. Pracujemy zarówno krótko- jak i długoterminowo nad pełnym wachlarzem trudności: od problemów lękowych i nerwicowych, poprzez depresję, samouszkodzenia, zaburzenia odżywiania itp. Wspieramy w niełatwych okresach życia, pomagamy przejść przez żałobę. Towarzyszymy w zmianie nawyków i schematów zachowania, pomagamy w podtrzymaniu motywacji i nauczeniu się nowych form działania. W tym dziale również konsultacje psychologiczne.

Inni specjaliści

Dietetyk/Psychodietetyk

To jak się odżywiamy ma ogromny wpływ na nasz organizm. Powiedzenie „jesteś tym co jesz” nie jest bezpodstawne. Złe samopoczucie, bóle głowy, bóle brzucha, nerwowość, problemy z koncentracją oraz wiele innych dolegliwości - u ich podstaw może leżeć skład naszej diety. Dietetyk wspomaga ograniczanie wpływu chorób autoimmunologicznych, wspiera w procesie walki z niepłodnością, podczas cukrzycy i w innych sytuacjach wymagających właściwego postępowania żywieniowego. Doradza i motywuje w staraniach o prawidłową sylwetkę. Pomoże zachęcić do jedzenia nawet najbardziej opornego niejadka.

Logopeda

W przypadku trudności z wymową, rozwojem mowy i języka, zaburzeń mowy, głosu - na terapię logopedyczną zaprasza neurologopeda. W każdym wieku możemy mieć trudności z mówieniem, wynikające z wad wrodzonych, przebytych infekcji, czy nadwyrężania głosu związanego z pracą zawodową. Część pracy logopedy to zmniejszanie skutków nadwrażliwości w obrębie jamy ustnej poprzez masaże logopedyczne. Neurologopeda, jako specjalista od procesów wytwarzania mowy, zajmuje się również diagnostyką procesów związanych z całym funkcjonowaniem poznawczym: myśleniem, pamięcią, uwagą - i ćwiczeniem ich jak najlepszego działania.

Trener/Coach

Od lat zajmujemy się tworzeniem oryginalnych scenariuszy i przeprowadzaniem warsztatów, szkoleń oraz treningów umiejętności miękkich. W naszym zespole znajdziesz profesjonalnych, certyfikowanych trenerów pracujących z różnymi grupami wiekowymi. Jesteśmy skuteczni, a na naszych zajęciach nikt się nie nudzi. Jeśli potrzebujesz szkolenia z negocjacji lub warsztatów asertywności dla siebie i swoich pracowników – Centrum Słowo przygotowało dla Ciebie idealną ofertę. Organizujemy również prelekcje na żywo i online na dowolnie wybrany temat z zakresu psychoedukacji.