Trener/Coach

Od lat zajmujemy się tworzeniem oryginalnych scenariuszy i przeprowadzaniem warsztatów, szkoleń oraz treningów umiejętności miękkich. W naszym zespole znajdziesz profesjonalnych, certyfikowanych trenerów pracujących z różnymi grupami wiekowymi. Jesteśmy skuteczni, a na naszych zajęciach nikt się nie nudzi. Jeśli potrzebujesz szkolenia z negocjacji lub warsztatów asertywności dla siebie i swoich pracowników – Centrum Słowo przygotowało dla Ciebie idealną ofertę. Organizujemy również prelekcje na żywo i online na dowolnie wybrany temat z zakresu psychoedukacji.

Szkolenia

Jeśli potrzebujesz szkolenia z negocjacji lub warsztatów asertywności dla siebie i swoich pracowników – Centrum Słowo przygotowało dla Ciebie idealną ofertę. Dyplomowani trenerzy – psycholodzy poprowadzą grupowe zajęcia profesjonalnie i w przyjaznej atmosferze. Dzięki nim uczestnicy odkryją swój potencjał, przy okazji dobrze się bawiąc.

Przykładowe tematy szkoleń

 • Asertywność
  To postawa zrównoważonego szacunku do siebie i innych, potrzebna wszędzie tam, gdzie spotykają się ze sobą ludzie. Umiejętność stawiania granic, klarownego komunikowania się z innymi, podejmowania się realistycznej ilości zadań i odmawiania, gdy jest to konieczne – to wszystko obszar asertywności.
 • Komunikacja interpersonalna
  Informacje można przekazywać na tysiące sposobów. Każdy ma swoje konsekwencje w relacjach. Podczas szkolenia przyjrzymy się temu, co mówimy bez słów i między słowami, a także odczytywaniem wzajemnych komunikatów. Odpowiemy na pytania: skąd bierze się niezrozumienie? Jak mówić jasno i koncentrować się na faktach? Jak słuchać i słyszeć drugiego człowieka?
 • Negocjacje i zarządzanie konfliktem
  Nikt ich nie lubi, wiele osób się ich boi, a niektórzy unikają za wszelką cenę. Konflikty otaczają nas ze wszystkich stron i są jedną z najbardziej naturalnych rzeczy na świecie. Ich rozwiązywania, czyli sztuki negocjacji, można się nauczyć. Negocjacje bez strat w relacjach i skuteczne wobec istoty sprawy – to właśnie temat proponowanego warsztatu.
 • Planowanie i zarządzanie czasem
  Kiedy doba ma za mało godzin, zaległości zbierają się falami, a pogodzenie harmonogramów różnych osób staje się niemożliwe – receptą jest udoskonalenie zarządzania czasem. Zapoznaj się z pakietem umiejętności dotyczących realistycznego stawiania celów, planowania i godzenia wielu zadań. Pracować mało, ale efektywnie, być wypoczętym, zmotywowanym i wydajnym – to właśnie to!
 • Radzenie sobie ze stresem
  W kontakcie z klientem i współpracownikiem, w obliczu problemów rodzinnych i zawodowych –opanowanie stresu to jedna z najbardziej podstawowych umiejętności. Relaks konstruktywny i skuteczny, świadomość własnych emocji i reagowanie na nie, przygotowanie na możliwe trudności – poznaj tę sztukę i stwórz własną „skrzynkę z narzędziami”.
 • Team Building – integracja i współpraca zespołu
  Udana współpraca? Godzenie różnych potrzeb, pomysłów, temperamentów? To możliwe, jeśli budujemy na twardych podstawach. Warsztaty umożliwiają wzajemne poznanie, budują pozytywną atmosferę i dają szansę wspólnych przeżyć, które scalają zespół.
 • Twórcze myślenie i rozwiązywanie problemów
  Kreatywność nie jest tylko modnym hasłem. To styl efektywnego, nowatorskiego myślenia, które pozwala proponować nowe rozwiązania i rozwiązywać problemy. Nie jest przypadkiem fakt, że dzieciństwo to okres najwyższej kreatywności w naszym życiu. Warsztaty twórczego myślenia w Centrum Słowo oznaczają zarówno naukę pobudzania pomysłowości, jak i… świetną zabawę.

Centrum Słowo oferuje również usługę szkolenie na zamówienie – skroimy je na miarę Twoich potrzeb.
Skontaktuj się z nami i sprawdź, jak możemy Ci pomóc.

Warsztaty

Dlaczego warsztaty?

To nowoczesna i skuteczna forma uczenia się, świetnie dostosowana do potrzeb ludzi dorosłych. Pozwala poznać nowe treści, łącząc je z praktycznym doświadczeniem uczestników. Daje szansę ćwiczenia nowych umiejętności i sprawdzania siebie w nowych rolach. Warsztaty psychologiczne opierają się na zasadzie 1+1=3, czyli synergii. Razem – w grupie – możemy po prostu więcej.
Warsztaty w Centrum Słowo organizowane po zebraniu się grupy 6-osobowej lub większej.

Przykładowe tematy warsztatów

 • „W zgodzie ze sobą” – Asertywność
  Ten warsztat ma na celu przekazanie podstawowej wiedzy i umiejętności dotyczących obrony własnych granic, a także sztuki nie przekraczania granic innych osób. Asertywność to zachowania, które umożliwiają postępowanie w zgodzie ze sobą, uczciwie, bezpośrednio, stanowczo, a jednocześnie z poszanowaniem drugiej osoby.
 • „Mówię, słucham, jestem” – Komunikacja interpersonalna
  Warsztat poruszający tematy komunikacji międzyludzkiej: aktywne słuchanie, informacja zwrotna, komunikacja w grupie, komunikacja werbalna i niewerbalna. To umiejętności, które przydają się w każdych relacjach.
 • „Moje twórcze ja”- Kreatywność
  Podczas spotkania uczymy się pobudzać twórczy i pomysłowy sposób myślenia, który pozwala korzystać z pełni swojego potencjału.
 • „Zarządzanie czasem”
  Warsztat którego celem jest przećwiczenie technik racjonalnego i realistycznego planowania czasu, dopasowanych do indywidualnych potrzeb uczestników.
 • Warsztat komunikacji dla par
  15-godzinne zajęcia weekendowe dla par. Cel zajęć to poznanie efektywnych sposobów komunikacji i udzielania informacji zwrotnej, zrozumienie perspektywy drugiej osoby, nauka aktywnego słuchania. To czas pogłębionego bycia razem i szansa na rozwijanie swojej więzi.
 • Warsztaty dla nastolatków
 • Warsztaty dla rodziców

Wykłady psychoedukacyjne

Nasze portfolio obejmuje wiele ciekawych prelekcji na istotne tematy. Przeprowadzamy spotkania dla szkół (rady pedagogiczne, rodzice, uczniowie), przedszkoli (prelekcje dla rodziców), wspólnot (np. parafialnych, klubów mam, duszpasterstw, grup formacyjnych) oraz inne związane tematycznie z naszymi dziedzinami.

Współpracowaliśmy już ze szkołami rodzenia, harcerstwem, studentami kierunków podyplomowych oraz wieloma innymi grupami.

Nie boimy się trudnych tematów – realizujemy je w zrównoważony, odpowiedzialny sposób. Dotyczy to m.in. wykładów z zakresu rozwoju seksualnego dzieci i młodzieży.

Skontaktuj się z nami i stwórzmy razem idealną ofertę, dostosowaną do Twoich potrzeb.

Lubimy opowiadać i uczyć tego, co szczególnie nam bliskie. Piszemy i mówimy o psychologii tak, jak pracujemy – czyli z duszą!

Ciekawe prezentacje z charyzmą i humorem. Prelekcje dla Twojej wspólnoty. Wykłady, które angażują i pokazują praktyczną perspektywę. Dobrze napisane teksty, które bawią i uczą.
Powiedz nam, czego chcesz się dowiedzieć?

Coach


Coaching jest partnerską współpracą z klientem w prowokującym do myślenia i kreatywnym procesie, który inspiruje do maksymalizacji swojego osobistego i zawodowego potencjału. Dzięki coachingowi uczymy się w sposób pogłębiony, doskonalimy swoje osiągnięcia i podnosimy jakość swojego życia.

W świetle filozofii International Coach Federation (ICF) to klient jest ekspertem w swoim życiu i pracy. Każdy jest twórczy, pełen pomysłów i stanowi całość jako osoba. Zadaniem coacha jest zachęcanie do odkrywania siebie, wydobycie, uporządkowanie i powiązanie zasobów wewnętrznych z celami do osiągnięcia. Klient jest przez coacha zapraszany do generowania rozwiązań i strategii, będąc w pełni odpowiedzialnym za zmiany dokonujące się w jego życiu.” Coaching to praca 1:1, ale może być też pracą małego zespołu w wyznaczeniu swoich celi grupowych oraz zbadaniu motywacji do pracy, jak i efektu synergii czy roli zespołowych np. wg testu Belbina.

Coach kariery


To osoba, która w Słowie jest specjalistą 3w1: doradcą zawodowym, licencjonowanym coachem na poziomie ACC w International Coach Federation oraz psychologiem.

Zakres usług coachingowych:

 • pomoc dzięki testom predyspozycji w wyborze szkoły zawodowej, średniej i studiów;
 • wsparcie w przekwalifikowaniu się na rynku pracy, w zmianie pracy, awansie;
 • badanie kompetencji przedsiębiorczych pod kątem własnej firmy;
 • praca z metaforą nad wartościami i sensem życia zawodowego w pracy – wypalenie zawodowe, utrata pracy;
 • badanie ukrytych motywacji w życiu zawodowym i karierze.