Dietetyk/Psychodietetyk

To jak się odżywiamy ma ogromny wpływ na nasz organizm. Powiedzenie „jesteś tym co jesz” nie jest bezpodstawne. Złe samopoczucie, bóle głowy, bóle brzucha, nerwowość, problemy z koncentracją oraz wiele innych dolegliwości – u ich podstaw może leżeć skład naszej diety. Dietetyk wspomaga ograniczanie wpływu chorób autoimmunologicznych, wspiera w procesie walki z niepłodnością, podczas cukrzycy i w innych sytuacjach wymagających właściwego postępowania żywieniowego. Doradza i motywuje w staraniach o prawidłową sylwetkę. Pomoże zachęcić do jedzenia nawet najbardziej opornego niejadka.

Dietetyk

Konsultacja dietetyczna

To jak się odżywiamy ma ogromy wpływ na nasz organizm. Powiedzenie „jesteś tym co jesz” nie jest bezpodstawne. Złe samopoczucie, bóle głowy, bóle brzucha, nerwowość, problemy z koncentracją oraz wiele innych dolegliwości? U ich podstaw może leżeć skład naszej diety. Spożywając żywność wysokoprzetworzoną, posiłki typu fast-food, słodycze, cukier, sól w nadmiernych ilościach zwiększamy ryzyko wystąpienia u nas problemów zdrowotnych. Zapominamy również o codziennej aktywności fizycznej, co nie pozostaje bez znaczenia.

Odpowiedni sposób odżywiania może bardzo pomóc w rozmaitych przypadłościach. Należą do nich również m.in. depresja, nerwica, impotencja, ale także ADHD i autyzm. Spożywając w odpowiednich ilościach niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe, ograniczając sztuczne dodatki do żywności, słodycze, sól, wprowadzając do diety owoce, warzywa, błonnik pokarmowy, dbając również o odpowiednie nawodnienie organizmu jesteśmy w stanie znacznie poprawić jego funkcjonowanie oraz naszą kondycję psychiczną. Zmieniając swoje nawyki żywieniowe możemy zmienić swoje życie.

Opis wizyty

Pierwsza konsultacja dietetyczna

Czas trwania: do 1h

Podczas pierwszej wizyty przeprowadzany jest szczegółowy wywiad żywieniowy i chorobowy. Analizie zostaje poddany sposób żywienia na podstawie sporządzonego przez pacjenta dzienniczka (wzór dzienniczka wysyłany do pacjenta e-mailem przed wizytą) i uzyskanego wywiadu. Przeprowadzona zostaje również analiza składu ciała metodą BIA* (analizy bioimpedancji elektrycznej). Dodatkowo, podczas wizyty dokonane zostaną pomiary antropometryczne. Poddamy ocenie uzyskane pomiary i określimy dalszy plan działania oraz formę współpracy. Ponadto, w trakcie terapii dietetycznej, pacjent otrzymuje możliwość kontaktu e-mail oraz telefonicznie.
*Analiza składu ciała nie jest dokonywana u osób z wszczepionym rozrusznikiem serca, u kobiet ciężarnych oraz u chorych na epilepsję.

Pierwsza konsultacja dietetyczna – rozszerzanie diety

Czas trwania: do 1h
Możliwość konsultacji on-line!

Podczas konsultacji zostaje dokładnie umówiony proces rozszerzania diety dziecka i jego żywienia do końca 1 r.ż. Dodatkowo rodzic otrzymuje materiały z najważniejszymi informacjami, autorskimi tabelkami oraz przepisami.

Plan żywieniowy

7-dniowy plan żywieniowy

Pacjent otrzymuje plan żywieniowy wraz z listą zakupów. Plan żywieniowy jest opracowany indywidualnie w odpowiedzi na potrzeby pacjenta i jego tryb życia. Uwzględnia współwystępujące jednostki chorobowe, dolegliwości, alergie czy nietolerancje pokarmowe. Pokrywa zapotrzebowanie na energię, witaminy i składniki mineralne.

Plan żywieniowy wysyłany jest e-mailem w przeciągu 7-14 dni od wizyty.

Zalecenia żywieniowe

Zalecenia żywieniowe stosowane są głównie dla dzieci. Są opracowywane indywidualnie, z uwzględnieniem współwystępujących jednostek chorobowych, dolegliwości, alergii czy nietolerancji pokarmowych. Pokrywają zapotrzebowanie na energię, witaminy i składniki mineralne.

Zalecenia wysyłane e-mailem w przeciągu 7-14 dni od wizyty.

Wizyta kontrolna

Czas trwania: 30-40 min

Wizyty kontrolne odbywają się co 2-4 tygodnie. Podczas wizyty kontrolnej przeprowadzam analizę składu ciała metodą BIA* (analizy bioimpedancji elektrycznej). Dokonuję pomiarów antropometrycznych. Omawiam postępy pacjenta i ewentualne zmiany, które należy wprowadzić, również w jadłospisie.
*Analiza składu ciała nie jest dokonywana u osób z wszczepionym rozrusznikiem serca, u kobiet ciężarnych oraz u chorych na epilepsję.

Możliwe pakiety usługi dietetycznej

Pakiet podstawowy

  • Pierwsza wizyta
  • Indywidualnie opracowany 7-dniowy plan żywieniowy
  • 2 wizyty kontrolne

Pakiet rozszerzony

  • Pierwsza wizyta
  • Indywidualnie opracowany 7-dniowy plan żywieniowy
  • 4 wizyty kontrolne

Ceny za poszczególne usługi podane są w cenniku.

Psychodietetyk

Jestem specjalistką z zakresu dietetyki i psychologii. Obecnie jestem również w trakcie specjalizacji z seksuologii. Łączę te kierunki, aby holistycznie podejść do problemów odżywiania oraz problemów zdrowia fizycznego i psychicznego związanego ze złą relacją z jedzeniem oraz brakiem akceptacji własnego ciała.

Ukończenie obu kierunków umożliwia mi interdyscyplinarne podejście do Pacjenta. Wiem jak procesy psychologiczne wpływają na podejście do odżywiania oraz w jaki sposób stosunek do jedzenia determinuje procesy psychiczne. Dzięki tej wiedzy wiem w jaki sposób poprowadzić Pacjenta, jakie badania zlecić oraz jak wyznaczyć ścieżkę do osiągnięcia satysfakcji.

Jestem zdania, że nie ma „diety cud”, a skuteczna dieta nie oznacza drastycznych restrykcji, liczenia kalorii i morderczych treningów. Bardziej patrzę w kontekście diety jako całego sposobu życia i nowego spojrzenia na sposób odżywiania, traktując spadek masy ciała, jako efekt uboczny wprowadzonych zmian. Opieram się na procesie trwałej zmiany nawyków nie tylko żywieniowych, ale także życiowych, które mają wprowadzić poczucie homeostazy, zdrowia i spełnienia w życiu Pacjenta.

Współpracuje z osobami dorosłymi, młodzieżą oraz dziećmi w zakresie:

  • Zaburzeń lękowych,
  • Zaburzeń libido,
  • Zaburzeń depresyjnych, dwubiegunowych, schizoidalnych;
  • Zaburzeń nastroju,
  • Zaburzeń zachowania,
  • Zaburzeń odżywiania,
  • Zaburzeń metabolicznych,
  • Zaburzeń endokrynologicznych,
  • Chorób autoimmunologicznych,
  • Chorób układu pokarmowego,
  • Chorób sercowo-naczyniowych,
  • Pomocy żywieniowej przy ADHD, Autyzmie.

Wszystkie ceny podane są w cenniku.