Przeprowadziłam ponad 1000 godzin indywidualnego wsparcia psychologicznego dla osób w różnym wieku i będących w różnych sytuacjach życiowych.
Prowadziłam też wiele szkoleń dla grup z zakresu rozwoju kompetencji miękkich, na temat wspierania procesu usamodzielniania wychowanków pieczy zastępczej, szkoleń dotyczących wsparcia rodziców w procesie wychowania, warsztaty socjoterapeutyczne dla rodzin zastępczych i z problemami wychowawczymi, warsztaty dotyczące skutecznego radzenia sobie ze stresem, wypaleniem zawodowym, profilaktyczne warsztaty dla dzieci i młodzieży. W centrum moich działań jest zawsze rodzina i jej członkowie.
W psychoterapii systemowej ważna jest dobra relacja z klientem, szacunek i akceptacja oraz zrozumienie dla jego problemu. Terapia systemowa jest ukierunkowana na zmianę, czyli nie „rozdrapuje ran”, a proponuje nowe alternatywne spojrzenie na sytuację, nowe zachowania, które są bardziej adaptacyjne. Celem terapii jest pokazanie klientowi jego zasobów i siły oraz nowych obszarów rozwiązań, z których klient będzie korzystać w przyszłości. Biorąc pod uwagę specyfikę problemu klienta terapia może trwać od kilku spotkań do kilkunastu. Sesje terapeutyczne odbywają się raz na 2–3 tygodnie, wraz z postępem procesu terapeutycznego okres pomiędzy kolejnymi spotkaniami wydłuża się. Terapia odbywa się w gabinecie warunkach dających klientowi poczucie bezpieczeństwa i dystansu od problemu.
Prywatnie jestem żoną jednego męża od ponad dwudziestu lat i mamą trojga dzieci w różnym wieku. Rodzina jest dla mnie najważniejsza, dlatego wielką radość sprawia mi towarzyszenie ludziom w drodze do bardziej satysfakcjonujących relacji.