Małgorzata Śliwka - Centrum Słowo

Małgorzata Śliwka

psycholog psychoterapeuta nurt psychodynamiczny dorośli
Szczecin

Kontakt ze specjalistą

+48 609 569 548

Umów wizytę ze specjalistą

Pracuję głównie z dorosłymi. Najczęściej pomagam w trudnościach w obszarze relacji międzyludzkich lub zawodowych, a także w kryzysie życiowym. Zajmuję się również zaburzeniami nastroju, lękowymi o tle nerwicowym lub psychosomatycznym, a także zaburzeniami osobowości.

Najczęściej pomagam w następujących problemach:

 • kryzysy życiowe,
 • trudności w obszarze relacji międzyludzkich oraz obszarze zawodowym,
 • zaburzenia lękowe, nerwicowe, nastroju, dolegliwości psychosomatyczne, problemy ze snem,
 • zaburzenia osobowości.

Doświadczenie

Mam ponad 7-letnie doświadczenie w pracy w zawodzie psychologa. Doświadczenie zawodowe zdobywałam m. in. pracując, jako psycholog w różnych służbach mundurowych głównie
w obszarze szeroko rozumianej pomocy psychologicznej obejmującej konsultacje, wsparcie psychologiczne, interwencję kryzysową, terapię, diagnozę, poradnictwo psychologiczne oraz szkolenia i warsztaty z różnych obszarów psychologii (interpersonalne, profilaktyczne).

Pracuję psychodynamicznie zgodnie z założeniami nurtu. Psychoterapia psychodynamiczna toczy się w oparciu o relację terapeutyczną a sesje odbywają się „twarzą w twarz”. W trakcie terapii pacjent zachęcany jest do swobodnego dzielenia się swoimi myślami, skojarzeniami i odczuciami. W swojej pracy podążam za dynamiką przeżyć pacjenta, poszukuję wspólnie z pacjentem nowego rozumienia doświadczanych trudności, towarzyszę w przepracowaniu trudnych wątków
i rozwiązaniu nieświadomych konfliktów.

Jak to wygląda w praktyce?
Psychoterapię poprzedza kilka konsultacji (zazwyczaj do 3) – jest to czas na określenie celów terapii, w tym czasie poznaję problemy i trudności, które przeżywasz i które sprowadzają
Cię do gabinetu oraz ich kontekst. W zależności od celów terapii i postawionej diagnozy psychoterapia może przyjąć formę krótkoterminową lub długoterminową. Sesje terapeutyczne odbywają się raz w tygodniu, w ten sam dzień o stałej godzinie.

Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychodynamicznej. Swoją pracę poddaję regularnej superwizji.

Wykształcenie

 • Studia psychologiczne na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim o specjalności psychologia kliniczna, zdrowia, osobowości i psychoterapia.
 • W trakcie szkoły psychoterapii psychodynamicznej, Krakowskie Centrum Psychodynamiczne, placówka rekomendowanej przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne.
 • Studia podyplomowe, Kryzys i interwencja kryzysowa, Uniwersytet SWPS we Wrocławiu.
 • Studia podyplomowe z przygotowania pedagogicznego na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim.
 • Kurs Racjonalnej Terapii Zachowania w Centrum Psychoterapii Integralnej w Poznaniu.
 • Kurs prowadzony przez Stowarzyszenie Psychologów Sądowych w Polsce uprawniający
  do badania osób ubiegających się o pozwolenie na dysponowanie bronią.
 • Kursy i szkolenia z różnych obszarów psychologii m. in. profilaktyki uzależnień i zachowań ryzykownych, socjoterapii, technik pamięciowych, porozumienia bez przemocy oraz psychologii lotniczej.

O mnie

Prywatnie jestem miłośniczką tańca towarzyskiego i latynoamerykańskiego, pokazów lotniczych oraz długich rowerowych wycieczek.


Poznaj mnie bliżej, odwiedzając mój fanpage na Facebooku